SGS alustas oma tegevust Eestis 2. märtsil 1993. aastal.
Rahvusvahelise SGS-võrgu liikmena pakub SGS Eesti AS oma klientidele unikaalseid lahendusi, mis ühendavad kogemusi ja professionaalsust erinevates majandussektorites.
Meie ettevõtte põhiteenused võib jagada nelja kategooriasse:
- inspekteerimisteenused;
- kauba koguse mõõtmine;
- kauba kvaliteedikontroll;
- sertifitseerimisteenused ja toodete vastavuskontroll rahvusvaheliste, riiklike-, tööstus- ja muude normidokumentidele.
Meie labor on juhtiv sõltumatu analüütiliste teenuste pakkuja, mis on spetsialiseerunud naftatoodete (toornafta, kerge ja raske kütteõli, gaasiõli, bensiin, reaktiivkütus), keemiatoodete (metanool, naatriumhüdroksiid, äädikhape, tolueen, benseen, kumeen ja muud monoaromaatsed ühendid), väetiste ja mitmesuguste teraviljade testimisele.
Lisaks pakub meie ettevõte järgmisi teenuseid:
- abisegamise kavandamisel ja läbiviimisel, lisandite lisamisel ja muude naftatoodete protsesside kvaliteedi optimeerimisel;
- nafta, naftatoodete, kütuste ja vedelate kemikaalide tollikoodi (KN-kood) määramine;
- ohtlike kaupade veokorraldus, sealhulgas identifitseerimine, pakendamine, märgistamine ja dokumentatsiooni vormistamine.
Me tegutseme vastavalt rahvusvahelistele standarditele ja spetsifikatsioonidele (ISO, EN, ASTM, DIN, IP, DEF STAN, MIL, STANAG) ja Eesti standarditele (EVS).
Meie akrediteeringud ja kuulumine rahvusvahelistesse organisatsioonidesse:
- Katselabor on akrediteeritud vastavalt standardi EVS-EN ISO/IEC 17025:2017 nõuetele.
- Inspekteerimisasutus on akrediteeritud vastavalt standardi EVS-EN ISO/IEC 17020:2012 nõuetele.
- Sertifitseerimisosakond on akrediteeritud vastavalt standardi EVS-EN ISO/IEC 17065:2012 nõuetele.
- Oleme GAFTA liige kategoorias „Superintendant“.
- Meie inspektorid omavad IFIA tunnistusi laevadel töötamiseks.
- Meie meeskond on koolitatud lennutranspordi ohtlike veoste regulatsioonide alal ja omab kehtivat IATA „Dangerous Goods Regulations“ sertifikaati.
- Meie ettevõte on Eesti Õliühingu liige, mis koondab endas vabatahtlikkuse alusel ühinenud naftasaadustega tegelevaid ettevõtjaid (töötlemine, müük, ladustamine, katsetamine, koguste mõõtmine ja sertifitseerimine).
Akrediteerimisalade kohta leiate lisateavet Eesti Akrediteerimiskeskuse (EAK) lehelt (www.eak.ee).